Menu
Your Cart

Добиј 5% попуст за првата нарачка! Внеси го купонот: zoomaxi5 

PURINA® PRO PLAN® DOG MEDIUM PUPPY SENSITIVE SKIN СО OPTIDERMA® - БОГАТА СО ЛОСОС

PURINA® PRO PLAN® DOG MEDIUM PUPPY SENSITIVE SKIN СО OPTIDERMA® - БОГАТА СО ЛОСОС
Топ
PURINA® PRO PLAN® DOG MEDIUM PUPPY SENSITIVE SKIN СО OPTIDERMA® - БОГАТА СО ЛОСОС
БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА ПОРАЧКИ НАД 1500 ДЕН
За секоја нарачка над 1500 ден бесплатна достава до Вашиот дом
  • Достапност: На залиха
  • EAN: 7613035120389
300,00 Ден

Достапни опции

КоличинаТежинаЦена
1 kg300,00 Ден
12 kg3.420,00 Ден

PURINA® PRO PLAN® DOG Medium Puppy Sensitive Skin со OPTIDERMA® богата со лосос е намената за кутриња и млади кучиња од средни раси (до 25 кг. при полна возраст) кои имаат чуствителна кожа и проблематично крзно. Исто така може да се користи и за бремени кучки и кучки доилки.

Формулата содржи OPTIDERMA® клинички докажана дека го подржува развојот на здрава кожа и природно и здраво сјајно крзно. Исто така има избалансирани хранливи материи кои го подржуваат правилниот раст и развој на коските, зголбовите и забите, како и градењето на здрав и јак имунитет.

Храната е богата со месо од лосос како протеин (повеќе од 90% од проетинот доаѓа од месото од лосос), кој го намалува можните несакани рекации на кожата.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
Лош Добар