Menu
Your Cart

Добиј 5% попуст за првата нарачка! Внеси го купонот: zoomaxi5 

​Purina® Pro Plan® Sterilised со OPTIDIGEST богата со лосос

​Purina® Pro Plan® Sterilised со OPTIDIGEST богата со лосос
​Purina® Pro Plan® Sterilised со OPTIDIGEST богата со лосос
БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА ПОРАЧКИ НАД 1500 ДЕН
За секоја нарачка над 1500 ден бесплатна достава до Вашиот дом
  • Достапност: На залиха
  • EAN: 7613036517164
450,00 Ден

Достапни опции

КоличинаТежинаЦена
1 kg450,00 Ден
10 kg4.100,00 Ден

Комплетна сува храна со туна и лосос, формулирана специјално за кастрирани или стерилизирани мачки. Кастрирањето го менува метаболизмот на мачката, па затоа општите енергетски побарувања се помали. За исхрана богата со протеини, а со малку маснотии. По стерилизацијата се зголемува ризикот од заболувања на уринарниот тракт (FLUTD), така што оваа храна користи посебен рецепт за да се намали ризикот од уринарни камења.

Возрасните мачки имаат посебни барања од нивната исхрана кои се менуваат во текот на целиот нејзин живот, така што Purina Pro Plan богата со лосос е прилагодена да ги задоволува овие нутриционистички и енергетски потреби, помагајќи и на вашата мачка да ужива во здравјето и виталноста. Содржи OptiRenal, специјална мешавина на хранливи материи со витамини Ц и Е, бета-каротен, аргинин и омега-3 масна киселина ЕПА. Ова може да помогне за подобрување на функцијата на бубрезите, забавување на процесот на стареење и поддршка на доживотното добро здравје на бубрезите. Ексклузивниот рецепт е специјално развиен за да ги заштити бубрезите на вашата возрасна мачка, што може да биде вистинска грижа за сопствениците на мачки. 

- Рецепт со висока содржина на протеини (14%) и 5% нерастворливи влакна, кои содржат ниско ниво на сварливи јаглехидрати за регулирање на внесот на глукоза

- Kомбинацијата на два извори на риба протеини може да се поттикне намалување на дневните калории од и до 10%, за одржување на здрава телесна тежина

- Балансирано ниво на есенцијални минерали промовира неутрална pH вредност (6,3-6,6) за да спречи појава на камења во бубрезите , заснована на избрана рамнотежа на минерали за да помогне во одржување на здрава уринарна функција кај кастрирани мачки

- Висококвалитетен лосос како главна состојка за да се обезбеди зголемено прифаќање

- Уникатната форма и текстура на кибели помага во борбата против плаките и забен камен, намалувајќи ги и до 40%

Вашата мачка има четири природни заштитни системи, кои работат заедно за да го одржат нејзиното здравје и благосостојба: кожа и палто, дигестивен систем, уринарен систем и имунолошки систем. Научно е докажано додавање на хранливи материи во исхраната на мачките кои им помагаат на овие четири системи непречено да работат заедно, за да го оптимизираат здравјето на вашата мачка. Про План по нега со „Природна заштита на мачки“ ги зајакнува сите четири системи за заштита на мачки.

Кожа и крзно: Витамин А, линолеинска киселина и цинк, за подобрување на текстурата и еластичноста на кожата. Есенцијални масни киселини од рибино масло, за да се обезбеди густо, сјајно крзно

Дигестивен систем: Зголемена содржина на рибен протеин и намалена содржина на јаглени хидрати, за умерено внесување на глукоза и ограничени масни наслаги

Уринарен систем: Неутрализирачки рецепт за здрав уринарен тракт и ефикасна функција на бубрезите, за да се намали ризикот од насобирање на камен во урина, што е зголемено кај стерилизираните мачки

Имунолошки систем: Висока содржина на протеини за градење антитела и активни антиоксиданти, за поддршка на брза отпорност на болести

Храната за мачки Pro Plan ја штити вашата мачка помагајќи во развој и одржување на здрав имунолошки систем, здрава кожа и палто и здраво варење. Сите рецепти на Purina Pro Plan се развиени од ветеринари и специјалисти за исхрана, за да обезбедат целосна и избалансирана диета за вашата мачка, заснована на нејзината посебна фаза на живот и ниво на активност.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
Лош Добар