Menu
Your Cart

Добиј 5% попуст за првата нарачка! Внеси го купонот: zoomaxi5 

​Purina® Pro Plan® Nutrisavour DELICATE риба во coc

Комплетна и избалансирана влажна храна за возрасни мачки (1+) со чувствително варење или кожа.

Содржи хранливи материи специјално избрани за да ја олеснат нивната чувствителност, секоја торбичка содржи високо сварливи состојки со висок квалитет и специјална формула која содржи пребиотик  што докажано го промовира здравјето на дигестивниот систем.

Формулата содржи специјално избрани, висококвалитетни состојки кои помагаат во управувањето со чувствителното варење, вклучувајќи пребиотик кој докажано ја поддржува цревната микрофлора и го промовира здравјето на дигестивниот систем. Исто така, вклучува адаптирани нивоа на хранливи материи EPA и DHA за да помогне да се намали можната непријатност на кожата поврзана со чувствителноста на храната.

Направено со нежни парчиња пилешко богато со протеини  во вкусен сос за вкусенрецепт што мачките сакаат да го јадат.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
Лош Добар