Menu
Your Cart

Добиј 5% попуст за првата нарачка! Внеси го купонот: zoomaxi5 

Naturest INTESTINAL CARE ПИЛЕШКО

Храна идеална за кучиња со гастроинтестинални проблеми , хроничен колитис или чувствителен дигестивен систем.

Содржи 67% свежо пилешко месо, 29% супа од месо, 3% ориз, 1% минерали и 0,1% масло од ленено семе. Лен, најбогат растителен извор на омега-3 масни киселини. Научните истражувања ја потврдуваат клучната улога што ја имаат омега-3 масните киселини во здравјето дури и на луѓето, бидејќи лекарите и нутриционистите покажуваат голем интерес за неговата хранлива и терапевтска вредност, толку многу што нè поттикнуваат да ја вклучуваме во секојдневната исхрана.

Без  конзерванси.

Без засилувачи на  вкус.

Без  житарки и соја.

Метаболичка енергија : 115,53Kcal / 100gr.

Тежина: 400gr


Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
Лош Добар