Menu
Your Cart

Добиј 5% попуст за првата нарачка! Внеси го купонот: zoomaxi5 

PURINA PRO PLAN Adult 7+ Chicken

PURINA PRO PLAN Adult 7+ Chicken
PURINA PRO PLAN Adult 7+ Chicken
БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА ПОРАЧКИ НАД 1500 ДЕН
За секоја нарачка над 1500 ден бесплатна достава до Вашиот дом
  • Достапност: На залиха
200,00 Ден

Достапни опции

КоличинаТежинаЦена
400 gr200,00 Ден

Комплетна храна специјално изработена за постари мачки – на возраст од седум години и постари. Оваа храна ги комбинира сите основни хранливи материи, како што се витамин А, Ц и Е со бета-каротин, омега 3 и омега 6 масни киселини и природен пребиотик, во единствена храна за мачки од седум години и постари. Исто така погоден за стерилизирани и кастрирани  мачки.

Клучни придобивки

Содржи Лонгвис, уникатна мешавина на хранливи материи, како што се антиоксиданти, омега 3 и омега 6 масни киселини и пребиотик, со цел да се подобри животниот квалитет на мачките

Високото ниво на витамин ги поддржува важните витални функции како што се имунолошкиот систем, бубрезите и варењето. Бета-каротинот гарантира дека храната е лесно сварлива и е специјално наменета за потребите на мачки од седум години и постари.

Содржи цикорија, пребиотик, кој го стимулира растот на добри бактерии во флората на цревата на вашата мачка на природен начин.

Балансираните минерали поддржуваат здрава pH вредност на урината и здрав уринарен тракт. Тоа помага да се спречи формирањето на камења во бубрезите.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
Лош Добар