Menu
Your Cart

Добиј 5% попуст за првата нарачка! Внеси го купонот: zoomaxi5 

SERA crystal clear 350 gr

Филтер медиум со високи перформанси за механичка филтрација.

Иновативната, патентирана структура на 3Д влакна на SERA многу брзо ги отстранува дури и најмалите честички над 10 µm (како што се пловечки алги или тиња).

За разлика од вообичаената филтерска волна, топчињата за филтрирање ја задржуваат својата форма и може да се измијат неколку пати. Тие се 80% повеќекратно откако ќе се измијат.

Филтер-медиум со високи перформанси е погоден и за слатководни и за морски аквариуми и за сите видови филтри.  

Пакување од 350gr.


Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
Лош Добар