Menu
Your Cart

Добиј 5% попуст за првата нарачка! Внеси го купонот: zoomaxi5 

Нега за крзно

Бренд: Camon Производ: Balzam kondicioner regenerator za polesno cheshlanje
• Го ревитализира и навлажнува крзното на домашните миленици• Смирувачко и омекнувачко дејство• Промовира силно и еластично крзно• Го зааштитува третираното крзно од прашина, нечистотија и оксидацијаПлусПроизведува заштитен филм околу косатаКол: 125 ml..
730,00 Ден
Бренд: Camon Производ: Mashinka za strizenje shishanje milenici
Машинка за потстригување на домашни миленици. Сетот содржи:• Клипер со сечило од 1 мм• 4 додатоци за чешел• Масло• Четка за чистење• Важни заштитни мерки..
3.200,00 Ден
Бренд: Camon Производ: Nozici za retchenje na krzno
Ножици од не'рѓосувачки челик за ретчење на крзното на домашните миленици. Пред да започнете, проверете дали крзното е чисто и незаплеткано...
500,00 Ден
Бренд: Camon Производ: Nozici za strizenje shishanje milenici
Ножици од не'рѓосувачки челик. Совршена алатка за лесен и одличен резултат! Погодни за стрижење и порамнување на крзното на вашето домашно милениче. Пред да започнете, проверете дали крзното е чисто и без заплеткано крзно...
370,00 Ден
Бренд: Croci SPA Производ: Cheshel chetka so dve strani
Чешел  за кучиња и мачки со две страни: со густа четка за отстранување на вишокот влакна и отплеткување на јазлите и четка од влакна за финално мазнење на крзното, од другата страна. Со дрвена рачка и заоблени челични запци. Специјалната подлога на која се поставени запците ја намалува пре..
290,00 Ден
Бренд: Croci SPA Производ: Dvostran cheshel so drvena rachka
Двостран чешел за кучиња и мачки со запци од челик и дрвена рачка. Едната страна која има пофини запци може да се користи за отстранување болви.Димензии: 5,3 x 17,5 cm..
230,00 Ден
Бренд: Croci SPA Производ: Dvostrana chetka drvena
Овална двојна четка изработена од дрво, едната страна има меки влакна, а другата страна абразивни запци. Ова ја прави погодна за сите видови крзно.Димензии: 5,5 x 17,5 cm..
200,00 Ден
Бренд: Croci SPA Производ: C6067421
Двострана четка која е идеална за четкање и отплеткување на јазлите на крзното на вашиот четириножен пријател. Има две страни со различни функции: едната страна со заоблени челични запци имаат нежен ефект врз кожата на кучето, масирајќи го и стимулирајќи го зајакнувањето на влакното. Другата стр..
440,00 Ден
Бренд: Croci SPA Производ: Mala dvostrana chetka
Овална двoстрана четка за кучиња и мачки. Двете страни имаат различни функции: едната страна може да се користи за да се расчешла крзното, а другата страна да се финишира. На едната страна од четката има метални запци со заоблена пластика за да се заштити чувствителната кожа од гребење. Од другата..
320,00 Ден
Бренд: Croci SPA Производ: Dvojna dupla dvostrana chetka okrugla ovalna
Двојна овална четка со иновативна ергономска рачка од гел која удобно лежи во раката. Погодна за отстранување на вишокот влакна. Едната страна е за расчешлување и ги отплеткува јазлите, другата страна се користи за финишно чешлање на крзното, после што крзното е меко и мазно.Димензии: 7 x 2..
700,00 Ден
Бренд: Croci SPA Производ: Drven cheshel so iglichki
Едноставен carder дрвен чешел, погоден за сите типови крзно и раси на кучиња. Погоден за отсранување на вишокот влакна од подлабоките слоеви на крзното и подвлакното. Големата густина на запците овозможува да се отстрани поголема количина вишок влакна одеднаш, за разлика од традиционалните четки..
250,00 Ден
Бренд: Croci SPA Производ: Metalen cheshel so gusti i retki zapci
Линеарен чешел од челик за кучиња и мачки, идеален за отстранување на вишокот влакна. Погоден за брановидно, долго, цврсто, кратко и остро влакно.Достапен во неколку големини:S: 3x11,7cm (должина на запци: 24 mm)M: 3,4X15,5cm (должина на запци: 27 mm)L: 3,4X18,5cm (должина на запци: 27 mm)..
340,00 Ден
Прикажани 1 до 12 од 35 (3 страни)