Menu
Your Cart

Добиј 5% попуст за првата нарачка! Внеси го купонот: zoomaxi5 

Заштита од паразити

Бренд: Croci SPA Производ: Dvostran ceshel za bolvi
Двостран чешел со густо распоредени запци, за отстранување на болви и нивните јајца од крзното на кучињата и мачките. Исто така, помага да се отстрани вишокот влакна, да се лоцираат јазлите и да се одржи крзното сјајно и здраво. Погодно за употреба околу деликатни области како што се ушите и о..
100,00 Ден
Бренд: Croci SPA Производ: Cheshel za otstranuvanje bolvi
Чешел за отстранување на болви и нивните јајца од крзното на кучињата и мачките. Исто така, помага да се отстрани вишокот влакна, да се лоцираат јазлите и да се одржи крзното сјајно и здраво. Користете ја внимателно за да не дојде до оштетување на кожата.Димензии: 3 x 21,5 cm..
460,00 Ден
Бренд: Croci SPA Производ: Antiparazitelen shampon protiv paraziti priroden repelent
Шампон кој природно заштитува од надворешни паразити. Особено погоден за миленици со кратко крзно. Овозможува одлично чистење, давајќи му добар мирис и сјај на крзното. Дезинфицира и нежен е на кожата. Ги држи паразитите подалеку на природен начин.Количина: 200 мл..
200,00 Ден
Бренд: Croci SPA Производ: Antiparazitski sapun od chajno drvo protiv cheshanje
Сапун за кучиња и мачки од чајно масло и природни анти-паразитски состојки.  Помага во олеснување на чешањето предизвикано од воспаление и лезии на кожата. Ја прави кожата отпорна на болви и крлежи.Пакување од 100gr...
170,00 Ден
Бренд: Tatrapet Производ: Pinceta za krlezi
Практична пластична пинцета за кучиња и мачки за отстранување на крлежите вртејќи ги спротивно од стрелките на часовникот. Димензии: 9,5 см..
70,00 Ден
Бренд: Padovan Производ: Cheshel Padovan protiv paraziti
Метален чешел за миленици за секојдневна употреба. Служи за расчешлување и чистење на паразити...
160,00 Ден
Прикажани 1 до 6 од 6 (1 страни)