Menu
Your Cart

Добиј 5% попуст за првата нарачка! Внеси го купонот: zoomaxi5 

Тераристика

Бренд: Resun Производ: Greajach za mal akvarium terarium 25W 25 stepeni
Грејач за мал аквариум/терариум, подесен автоматски на 25 степени...
1.150,00 Ден
Бренд: Resun Производ: Terarium za vlekachi vodozemci insekti
Стаклен терариум погоден за мали водоземци, влекачи и инсекти.Подвижниот горен капак и влезната врата овозможуваат лесно одржување или хранење. Благодарение на решетката за вентилација, терариумот може лесно да се вентилира.Вклучена е и безбедносна брава.Големина: 62 x 37 x 47 см...
5.100,00 Ден
Бренд: Sera Производ: Osvetluvanje za terarium 2% UV-B
Основно осветлување за сите терариуми, несоодветно за внатрешно осветлување во домот.Поттикнува природно однесување, апетит, здрав раст, благосостојба и размножување на животните, како и раст на растенијата.Безбедно УВ-Б зрачење (2%) за синтеза на витамин Д3,Екстремно заштеда на енергија и издр..
1.180,00 Ден
Бренд: Sera Производ: SERA Reptil sun spot toplinska lamba za terarium
Tоплинска ламба за терариумиИмитира сончева светлина во терариумотПогодно за мали и средни терариумиРаботи без баластШтекер Е 27Достапно во: 75 W PAR 30..
1.310,00 Ден
Бренд: Sera Производ: Digitalen termometar za akvariumi i terariumi
SERA Термометарот е многу прецизен стаклен термометар со тенка, лесна за читање стаклена капиларна цевка. Современ стаклен термометар за аквариуми и терариуми, со естетски дизајн, со скали со висока резолуција (0–50 ° C) и долготрајни гумени чаши за вшмукување. Овој робустен инструмент толерира ..
200,00 Ден
Бренд: Sera Производ: Hrana za zelki rakcinja
Храна за желки која во својот состав има 87% гамарус, риба и крил ракчиња.Мешавината, која претставува природен спектар на исхрана, е богата со оптимално употребливи протеини, омега масни киселини, вредни каротеноиди, минерали и елементи во трагови, како и со влакна што го регулираат варењето на хра..
130,00 Ден
Бренд: Sera Производ: Sera hrana za zelki granuli Raffy Mineral
Храна за желки богата со минерали кои помагаат за здрави коски и цврст оклоп. Пакување: 250 млRaffy Mineral е дополнителна храна што се состои од внимателно обработени лебдечки гранули за месојадни влекачи како што се терапините.Пловечките стапчиња содржат многу есенцијални минерали, витамини и елем..
230,00 Ден
Бренд: Sera Производ: Hrana za zelki Raffy P Nature
Основна храна за желка во форма на смоки. Raffy P Nature е главна храна што се состои од лебдечки, нежно произведени гранули за месојадни влекачи како што се терапините.Избалансиран, вкусен состав со животински и избрани зеленчукови состојки се карактеризира со оптимално сварлив протеин, јаглени хид..
1.190,00 Ден
Бренд: Sera Производ: Hrana za zelki REPTIL PROFESSIONAL CARNIVOR
Храна за желки која во својот состав има риба, гамарус и крил ракчиња, а при тоа е обогатена со минерали, витамини и алги кои помагаат желките да бидат отпори на болести. Оптималниот сооднос на калциум и фосфор е основа за здрав раст на коските и оклопот...
160,00 Ден
Производ: Losion za cistenje za zelki Tartabel – 0537
Лосион за чистење на очи на желки.Пакување од 30 милилитри...
180,00 Ден
Производ: Terarium za zelki
Терариум за желки. Овој модел на терарим се води под името обичен терариум...
180,00 Ден
Прикажани 1 до 12 од 20 (2 страни)