Menu
Your Cart

Добиј 5% попуст за првата нарачка! Внеси го купонот: zoomaxi5 

Храна

Бренд: Sera Производ: Energetska hrana peleti za Koi
Енергетска храна за Кои и други риби од езерце со микроб од пченица.Кои Sticks Energy пелетите што лебдат стабилно во вода со вреден пченичен микроб, се идеална енергетска храна за Кои и други риби од езерца на температури на вода над 17 ° C (63 ° F).Тие се совршен додаток на природната храна (како ..
3.100,00 Ден
Бренд: Sera Производ: Hrana za koi i pogolemi ribi stapchinja vo boja
Pond Color Sticks е храна во боја која се состои од внимателно обработени гранули за риби од езерце.Вредни состојки како што е Крил (4%), кој е многу богат со природни каротеноиди, ја поддржуваат оптималната боја и чистотата на боите. Избалансиран, лесно сварлив состав богат со омега масни киселини,..
310,00 Ден
Бренд: Sera Производ: Hrana za koi i pogolemi ribi vo granuli
Гранулирана храна за поголеми риби од езерце.Pond Granulat е главна храна што се состои од внимателно обработени гранули за сите поголеми риби од езерца, како што се Кои и големите златни рипки.Хармоничниот состав со многу витамини, минерали и избалансиран однос на јаглени хидрати наспроти протеини ..
290,00 Ден
Бренд: Sera Производ: Hrana za koi Koi Royal Medium
Koi Royal Medium (4 mm / 0,15 in.) е основна храна што се состои од внимателно обработени гранули за сите Koi.Поради својот избалансиран однос јаглени хидрати наспроти протеините и процент од 4% пченични никулци, тој е многу лесно сварлив и одлично погоден за здрава диета во текот на целата година. ..
350,00 Ден
Бренд: Sera Производ: Glavna hrana za Koi Royal Mini
Главна храна за оптимален развој на Кои до 12 см (5 ин.)Koi Royal Mini (2 mm / 0,078 in.) е главна храна што се состои од внимателно обработени гранули за сите Koi.Поради својот избалансиран однос јаглени хидрати наспроти протеините и процент од 4% пченични никулци, тој е многу лесно сварлив и одлич..
410,00 Ден
Бренд: Sera Производ: Letna hrana za koi
Летото е време на раст на Кои и другите риби на езерцето. За ова е потребно многу енергија, што се добива од високо квалитетна храна.KOI Professional Summer Food обезбедува избалансиран однос на протеини / маснотии. Силен и здрав раст и оптимално снабдување со енергија се резултатот.Уникатниот проце..
1.450,00 Ден
Бренд: Sera Производ: Hrana za Koi prolet esen
Лесно сварлива храна за температура под 17 ° C (63 ° F)Под 17 ° C (63 ° F), метаболизмот на рибите повеќе не е целосно ефикасен. Храната мора да биде особено лесна за варење. Ова е единствениот начин на кој Кои може да се подготви за зимата или да започне во годината на пролет.KOI пролетната / есенс..
1.450,00 Ден
Бренд: Sera Производ: Hrana za morski ribi meshavina lisnata i celi organizmi
Мешавина од лисната храна и сушени, цели организми како што се Крил, крвни црви и дафнија за разновидна исхрана на морските риби.Храната е богата со природни минерали и елементи во трагови како јод, а со тоа ги поддржува здравјето и плодноста. Снегулките ја задржуваат својата форма, погодни се за си..
390,00 Ден
Бренд: Sera Производ: Meshavina 4 vo 1 hrana za ribi granulatno meni
4 во 1 - за поголема варијација во мешовитите аквариуми, Granulat Menu е храна што се состои од 4 типа на внимателно произведени гранули, кои можат да се дозираат одделно за сите различни видови риби во аквариумот, кои главно јадат во средниот воден слој. Специјалната храна обезбедува разновидност и..
320,00 Ден
Бренд: Sera Производ: Hrana za golemi ciklidi granuli
Гранулирана храна со 10% спирулина за големи циклиди, без бои и конзерванси. Големата количина на спирулина (10%), како и другите билни компоненти, како што е спанаќот, поддржуваат оптимален развој на бојата, како и здраво варење и развој како резултат на нивните каротеноиди, минерали, елементи во т..
1.000,00 Ден
Бренд: Sera Производ: Zrnesta hrana za karasi
Зрнеста храна за караси и сите ладноводни риби. Високиот процент на спиролина помага во истакнување на бојата на рибите и го подобрува дигестивниот систем...
110,00 Ден
Бренд: Sera Производ: Зрнеста храна за караси
Зрнеста храна за караси и сите ладноводни риби. Благодарение на висококвалитетните состојки како пченицата, омега масните киселини и мански олигосахариди ја прават оваа храна лесно сварлива, а притоа рибите ги добиваат сите потребни хранливи материи...
110,00 Ден
Прикажани 1 до 12 од 41 (4 страни)