Menu
Your Cart

Добиј 5% попуст за првата нарачка! Внеси го купонот: zoomaxi5 

Дентална хигиена

Бренд: BioPetActive Производ: Tecnost za nega na zabi na kucinja i macki
Производ за нега на уста и заби за мачки и кучињаБиодентот Хексидин  е специјално формулиран за да се користи при отстранување на лош здив од мачки и кучиња.- Хлорхексидин глуконат;   Има антисептички својства.  Помага да се отстранат плаките и забниот камен кај мачки и кучиња, и..
225,00 Ден
Бренд: Camon Производ: Chetka za zabi so dve glavi
Редовното чистење на забите на вашето домашно милениче го спречува таложењето на наслагите и заболувањето на непцата. Иновативниот дизајн на четката за заби со двојна глава го прави чистењето на сите забни површини во исто време исклучително удобно и ефикасно. Со најлонски  влакна со висок квал..
150,00 Ден
Бренд: Croci SPA Производ: Dentalen sprej pasta za zabi za kucinja i macki
Спреј паста за заби за кучиња и мачки. Ја санира усната шуплина на Вашиот миленик, ги штити забите, спречува формирање на забен камен и го неутрализира лошиот здив. Упатство за употреба: Прснете мала количина од продуктот директно на забите и непцата на кучето/мачката. Не е потребно да се ко..
280,00 Ден
Бренд: Croci SPA Производ: Mentol pasta za zabi
Ментол паста за заби, помага да се спречи формирање на забен камен и ја подобрува оралната хигиена кај кучето.Количина: 100gr..
190,00 Ден
Бренд: Croci SPA Производ: Chetka za zabi 2 parcinja
Четка за заби за на прст за кучиња и мачки. Корисна за масажа на непцата. Двете четки во пакувањето имаат различна функција: едната е погодна за чувствителни кучиња за да се навикнат за користење четка за заби. Другата ја поттикнува циркулацијата на крвта со спречување на повлекување на гингивата..
120,00 Ден
Бренд: Croci SPA Производ: Pribor za dentalna higiena za kuce chetki i pasta za zabi
Прибор за дентална хигиена за кучиња:- Четка за заби: голема  за инцизори, мала за катници.- Ментол паста за заби: помага да се спречи формирање на забен камен и ja подобрува орална хигиена на кучето. Количина: 100 gr.- Четка за заби за на прст: погодна за чув..
390,00 Ден
Бренд: Trixie Производ: TRIXIE
Пастата за заби за кучиња со нане ја подобрува хигиената на устата, помага да се спречи забен камен и да го задржи здивот на кучето подолго време свеж...
190,00 Ден
Бренд: Trixie Производ: TRIXIE
Комплетот за чистење на забите е дизајниран за сеопфатна грижа за усната шуплина на кучето. Се состои од паста за заби со ментол, една четка за заби и една четка за масажа поставена на прстот, како и една двострана четка со две различни глави: голема четка за чистење на предните заби и мала четка за..
280,00 Ден
Бренд: Fortan Производ: ТЕЧНОСТ ЗА ЧИСТЕЊЕ ЗАБЕН КАМЕН - ZAHNPFLEGE
ТЕЧНОСТ ЗА ЧИСТЕЊЕ ЗАБЕН КАМЕН ЗА КУЧИЊА И МАЧКИ -ZAHNPFLEGE 50МЛРедовната употреба на течноста спречува таложење на забен камен, лош здив и болести на забите и непцата.Нанесете од течноста на забите и почекајте околу 1мин. Потоа со блага масажа протријте ги забите (може со газа или памук.)Забниот к..
650,00 Ден
Прикажани 1 до 9 од 9 (1 страни)