Menu
Your Cart

Добиј 5% попуст за првата нарачка! Внеси го купонот: zoomaxi5 

Хигиена и козметика

Бренд: BioPetActive Производ: Kapki za fleki okolu ocite kaj macki i kucinja
Отстранувачот на дамки од солзи е решение што ги отстранува дамките предизвикани од исцедок од солзи околу очите за вашата мачка и куче.Со екстрактот од алое вера во својата содржина , тој обезбедува чистење со корекциј и негување на кожата на мачки и кучиња со чувствителна кожа.Тоа ви помага нежно ..
325,00 Ден
Бренд: BioPetActive Производ: Shampon so ekstrakt od kamilica za mali kutrinja
Шампон за кученца без парабени. Обезбедува длабоко чистење, содржи екстракти од камилица кои ја хранат кожата и крзното и додаваат сјај.* Ph избалансиран.* Без парабени.* Екстрактите од камилица ја хранат и навлажнуваат кожата и спречуваат да се исуши.* Дава сјај и виталност со негување на влакната...
325,00 Ден
Бренд: BioPetActive Производ: Shampon od esktrakt od aloe vera
Шампон за кучиња без парабен, со екстракт од алое вера, обезбедува длабоко чистење, ја храни кожата и крзното и додава сјај.* Ph избалансиран.* Без парабени.* Природните екстракти од алое вера во својата содржина ја хранат и навлажнуваат кожата и спречуваат нејзино сушење.* Дава сјај и виталност на ..
325,00 Ден
Бренд: BioPetActive Производ: Shampon so ekstrakt od med
Шампон без парабени, со екстракт од мед. Овозможува длабинско чистење без иритација на чувствителната кожа на вашето куче.Благодарение на екстрактот од мед и другите состојки што ги содржи, дава дополнителна цврстина и сјај со хранење на кожата и крзното.Благодарение на формулата балансирана со pH и..
325,00 Ден
Бренд: BioPetActive Производ: Tecnost za nega na zabi na kucinja i macki
Производ за нега на уста и заби за мачки и кучињаБиодентот Хексидин  е специјално формулиран за да се користи при отстранување на лош здив од мачки и кучиња.- Хлорхексидин глуконат;   Има антисептички својства.  Помага да се отстранат плаките и забниот камен кај мачки и кучиња, и..
225,00 Ден
Бренд: BioPetActive Производ: Rastvor za chistenje usi kaj macki i kucinja
Раствор за чистење уши, специјално формулиран за мачки и кучиња, помага да се обезбеди хигиена на ушите и може да се користи за чистење на сите видови нечистотија.- помага да се отстрани насобирањето на восокот во ушите.- спречува појава на непријатен мирис.- го одржува ушниот канал сув.Состав: проп..
310,00 Ден
Бренд: BioPetActive Производ: Shampon za crno krzno kaj kucinja
Bio PetActive шампон – црн бисер е специјално формулиран за кучиња со црно и темно влакно. Заштитува од штетните сончеви зраци благодарение на УВ филтерот во неговиот состав. Тоа помага да се спречи промена на бојата што може да се појави поради сонцето.Исто така, помага да се спречи појава на ..
395,00 Ден
Бренд: Camon Производ: Chetka so iglichki od chelik i drvena rachka
Плосната четка со дрвена рачка и иглички од нерѓосувачки челик опложени со пластика. Достапна во две големини:XS -Димензии: 6x4,5 cmS - Димензии: 9x4,5 cm..
320,00 Ден
Бренд: Camon Производ: Balzam za kucinja
Хрналивата формула помага вашето куче да има мекано влакно. Ја подобрува неговата текстура и спречува да се замрсува влакното. Упатство за употреба: ставете од балзамот на влакното, нежно масирајте за да дојде до кожата, оставете да делува неколку минути и исплакнете.Состав: алое барбарденсис, рицин..
720,00 Ден
Бренд: Camon Производ: Balzam kondicioner regenerator za polesno cheshlanje
• Го ревитализира и навлажнува крзното на домашните миленици• Смирувачко и омекнувачко дејство• Промовира силно и еластично крзно• Го зааштитува третираното крзно од прашина, нечистотија и оксидацијаПлусПроизведува заштитен филм околу косатаКол: 125 ml..
730,00 Ден
Бренд: Camon Производ: Vlazni maramcinja aloe vera morski miris
Многу практични марамчиња за чистење на вашето домашно милениче: чувајте ги секогаш при рака, дома или за време на патувања, за да ги отстраните лошите миризби и да им ги исчистите крзното, шепите, устата или ушите.Со алое вера и морски мирис -  освежува, негува и го заштитува крзното на милени..
190,00 Ден
Бренд: Camon Производ: Vlazni maramici Ylang-Ylang i aloe vera
Многу практични марамчиња за чистење на вашето домашно милениче: секогаш при рака, дома или за време на патувањата, за да ги отстраните лошите миризби и да им ги исчистите крзното, шепите, устата или ушите.Со алое вера и Ylang-Ylang  - освежуваат и го заштитуваат крзното на миленичето.Количина:..
190,00 Ден
Прикажани 1 до 12 од 282 (24 страни)