Menu
Your Cart

Добиј 5% попуст за првата нарачка! Внеси го купонот: zoomaxi5 

Витамини

Бренд: Dr Sekiz Производ: BIOMIX - ВИТАМИНСКИ ДОДАТОК ВО ИСХРАНАТА
ВИТАМИНСКИ ДОДАТОК ВО ИСХРАНАТА ЗА КУЧИЊА И МАЧКИ(за квалитетно, сјајно и убаво крзно)BIOMIX-от има голема содржина на пивски квасец, биотин и витамин Б комплекс кој поволно делува на квалитетот, сјајот и бојата на влакното, го зголемува имунитетот и апетитот, исто така се постигнува добар статус и ..
500,00 Ден
Производ: BIOMIX Plus Ω3 - ВИТАМИНСКО МИНЕРАЛЕН ДОДАТОК ВО ИСХРАНАТА
ВИТАМИНСКО МИНЕРАЛЕН ДОДАТОК ВО ИСХРАНАТА НА КУЧИЊА И МАЧКИ (за подобрување на квалитетот на кожата, убавo и сјајно крзно и појачан имунолошки систем)BIOMIX Plus Ω3 со својата унапредена формула која покрај високо квалитетниот пивски квасец, биотинот, Б комплекс витамините содржи и суви морски алги ..
550,00 Ден
Бренд: Bosch Производ: BOSCH
VI-MIN – е високо ефективен витаминско – минерален концентрат за дополнување на домашната храна.VI-MIN ги содржи сите есенцијални витамини, олигоелементи и минерали. Помага да се избегне лошата исхрана, а особено погоден е за исхрана на чувствителни кучиња.Не содржи глутен.VI-MIN се каракт..
800,00 Ден
Бренд: Fortan Производ: CAFORTAN - Минерално - витамински додаток
Минерално - витамински и аминокиселински додаток кој содржи: 13 Витамини, 4 Минерали, 8 Олигоелементи, 10 Есенцијални амино киселини.Кафортанот е биолошки концентриран минерално - витамински и аминокиселински додаток во форма на таблети за кучиња. Не содржи натриум и има мал износ на маснотии кои се..
700,00 Ден
Бренд: Dr Sekiz Производ: CONNECTEN - ДОДАТОК ЗА ЗАШТИТА НА ЗГЛОБОВИ И РСКАВИЦИ
ДОДАТОК ЗА ЗАШТИТА И РЕГЕНЕРАЦИЈА НА ЗГЛОБОВИ И РСКАВИЦИ(тетиви, лигаменти, сврзно и меко ткиво)CONNECTEN е препарат конципиран да го искористи влијанието на Glukozamin-от во одржување на здрави зглобови и сврзно ткиво на кучиња од сите возрасти и големини, посебно големите раси на кучиња. Glukozami..
900,00 Ден
Бренд: Dr Sekiz Производ: IMMUNOCAN - ПРОБИОТСКИ ДОДАТОК ВО ИСХРАНАТА НА КУЧИЊА И МАЧКИ
ПРЕБИОТСКО-ПРОБИОТСКИ ДОДАТОК ВО ИСХРАНАТА НА КУЧИЊА И МАЧКИ (за јак имунолошки систем и здрав дигестивен тракт)IMMUNOCAN-от е препарат конципиран со својата формула и избалансирана комбинација и однос на пребиотици и пробиотици (синбиотик) да ги поддржи имунолошките и гастроинтестинални функции и с..
800,00 Ден
Бренд: Dr Sekiz Производ: KALCEVIT - МИНЕРАЛНО ВИТАМИНСКИ ДОДАТОК
KALCEVIT-от е идеален додаток кој се препорачува во исхраната за млади кучиња, гравидни кучки и кучки кои дојат поради својата зголемена содржина на Ca-калциум и P-фосфор како и содржината на сите есенцијални витамини, минерали, микроелементи и аминокиселини избалансирани како во меѓусебниот однос, ..
500,00 Ден
Бренд: Dr Sekiz Производ: SEMAVIT - витаминско минерален додаток
SEMAVIT-от е идеален додаток за секоја храна за кучиња, кој со својата формула и избалансираната комбинација на есенцијални витамини, минерали, микроелементи и амино киселини како во меѓусебниот однос, така и во односот на физиолошките потреби на кучињата од сите возрасти, од млади кутриња до возрас..
500,00 Ден
Бренд: Dr Sekiz Производ: SEMAVIT Plus - ВИТАМИНСКО МИНЕРАЛЕН ДОДАТОК
ВИТАМИНСКО МИНЕРАЛЕН ДОДАТОК ВО ИСХРАНАТА НА СЕНИОРИ – ВОЗРАСНИ КУЧИЊАСениори – возрасните кучиња имаат потреба од повеќе внимание и нега отколку младите кучиња, поготово големите раси кои имаат тенденција на  брзо стареење отколку малите раси. Со влегувањето во поодминати години од староста ис..
550,00 Ден
Бренд: Velelek Производ: Kalcium Vitamin D
Додаток на исхрана кој содржи калциум, фосфор, вит.Д3, А и Е; Овозможува правилен развој и заштита кај коскениот и забниот систем, особено кај кутриња и доилки;Превенира рахитис и остеомалација;Го помага невромускулниот систем, забрзува епителизација, засилува сперматогенеза...
200,00 Ден
Бренд: Velelek Производ: Vele Dermatomax Vitamin B
Додаток на исхрана кој содржи вит.B1-B3, B5, B6, биотин, фолна киселина, Б12, цинк, манган, бакар; Се препорачува кај суви,оштетени и влакна без сјај;Превенира иритација и воспаление на кожата, себореја;Го искоренува првутот...
220,00 Ден
Бренд: Velelek Производ: Vele Hepatomax – 50 tabl
Додаток на исхрана кој содржи вит.A, E, селен, Л-аргинин, силимарин;Се препорачува кај воспалителни и дегенеративни процеси, вирусни и бактериски инфекции на црниот дроб;Кај замастен црн дроб, по труење;Превентивно за време на раст и развој...
220,00 Ден
Прикажани 1 до 12 од 43 (4 страни)