Menu
Your Cart

Добиј 5% попуст за првата нарачка! Внеси го купонот: zoomaxi5 

Sensitive food

Бренд: Bosch Производ: BOSCH
Sensible RENAL & REDUCTION е специјална храна за прехранбено осетливи возрасни кучиња, каде е потребно намалување на протеините и минералите во исхраната. Олеснување на уринарниот систем и намалување на pH на урината..
390,00 Ден
Бренд: Bosch Производ: BOSCH
Bosch SOFT senior  коза и компир е единствен протеински производ за избалансирана и здрава исхрана на постарите кучиња од сите раси.Поради намалената содржина на маснотиите во рецептот, исто така погодена за прекумерна тежина или кастрирани кучиња. Bosch SOFT senior коза и компир е погодена осо..
430,00 Ден
Бренд: CIBAU Производ: CIBAU
Комплетна, избалансирана храна за возрасни кучиња од средна и голема раса. Помага во решавање на алергиски и воспалителни проблеми...
260,00 Ден
Бренд: CIBAU Производ: CIBAU
Комплетно избалансирана храна на база на јагнешко месо, наменета за возрасни кучиња од средна и голема раса со дигестивни проблеми и алергии...
260,00 Ден
Бренд: Monge Производ: Hipoalergic hrana so losos i tuna
Комплетна диетална храна за возрасни кучиња од секоја големина, формулирана за намалување на нетолеранцијата на состојки и со хранливи материи со избран извор на јаглени хидрати (ориз).Благосостојбата на вашето куче е загарантирана благодарение на квалитетните хранливи материи, кои се резултат на ис..
350,00 Ден
Бренд: PREMIL Производ: Suva hrana za chuvstvitelni kucinja so alergii
За чувствителни и алергични кучиња - 72% животински протеиниКомплетна храна за зајакнување на имунитетот на кучињата, за чувствителни и алергични кучиња. Богата со неопходни макро и микро елементи и житни култури кои не содржат глутен. Наменета е за сите раси и големини на кучиња, а поради прис..
140,00 Ден
Бренд: Purina Pro Plan Производ: PURINA® PRO PLAN®
Ако вашето куче има чувствително варење, помогне да го искористи најмногу што може од PURINA® PRO PLAN® DOG MEDIUM ADULT SENSITIVE DIGESTION со OPTIDIGEST® - богата со пиле, храна која е специјално прилагодена на неговата варење и големина.Нашата храна за кучиња со чувствително варење содржи&..
280,00 Ден
Бренд: Purina Pro Plan Производ: PURINA® PRO PLAN®
PURINA® PRO PLAN® DOG MEDIUM ADULT SENSITIVE SKIN со OPTIDERMA® - богата со лосос, е храна за возрасни кучиња од средна раса кои имаат чувствителна кожа.OPTIDERMA® помага во намалување на евентуалната непријатност на кожата поврзана со чувствителноста на храната, благодарение на избраниот изв..
280,00 Ден
Бренд: Purina Pro Plan Производ: PURINA® PRO PLAN®
PURINA® PRO PLAN® DOG MEDIUM PUPPY SENSITIVE DIGESTION со OPTIDIGEST® - богата со јагне е комплетна сува храна за кутриња и млади кучиња од средна раса. Исто така е погодна за бремени кучки и кучки кои дојат.Таа содржи OPTIDIGEST®, специјално избрани хранливи материи согласно големината и возраст..
270,00 Ден
Бренд: Purina Pro Plan Производ: PURINA® PRO PLAN®
PURINA® PRO PLAN® DOG MEDIUM PUPPY SENSITIVE DIGESTION со OPTIDIGEST® - богата со пиле е креирана од експерти на PURINA® за да им помогне на кутрињата и младите кучиња од средни раси со чувствително варење. Оваа храна исто така е погодна и за бремени кучки и кучки кои дојат.Храната содржи OPTIDIG..
270,00 Ден
Бренд: Purina Pro Plan Производ: PURINA® PRO PLAN®
PURINA® PRO PLAN® DOG Medium Puppy Sensitive Skin со OPTIDERMA® богата со лосос е намената за кутриња и млади кучиња од средни раси (до 25 кг. при полна возраст) кои имаат чуствителна кожа и проблематично крзно. Исто така може да се користи и за бремени кучки и кучки доилки.Формулата содржи OPTID..
300,00 Ден
Бренд: Purina Pro Plan Производ: PURINA® PRO PLAN®
PURINA® PRO PLAN® MEDIUM ADULT SENSITIVE DIGESTION со OPTIDIGEST® - богата со јагне содржи OPTIDIGEST®, кој претставува баланс на хранливи материи на специфични нивоа за возрасни кучиња од средни раси со чувствителна варење. OPTIDIGEST® е научно докажано дека помага во борбата против дисбала..
280,00 Ден
Прикажани 1 до 12 од 15 (2 страни)