Menu
Your Cart

Добиј 5% попуст за првата нарачка! Внеси го купонот: zoomaxi5 

Маски

Бренд: Camon Производ: Plastichna maska za kuche
Пластична маска за куче достапна во неколку големини:D135 - Обем: 31cm,  Должина: 11cm  (Раси: Далматинец, Поинтер, Самојед, Спрингер Шпаниел)D136 - Обем: 35 cm,  Должина: 12cm (Раси: Аиределе, пастор Тедеско, англиски сетер)D137 - Обем: 38 cm,  Должина: 14,5cm (Раси: Басет Хаунд..
469,00 Ден
Бренд: Camon Производ: Platnena maska od najlon XL XXL
Оваа мека и удобна најлонска маска го спречува вашето куче да гризе и да лае, дозволувајќи му да пие и да дише нормално. Таа ќе ви гарантира поголема безбедност кога ќе го однесете вашето куче на ветеринар.Достапна во две големини:XL (Раси: Лабрадор, ретривер, Пасторе Тедеско, Сан Бернардо)XXL (Раси..
310,00 Ден
Бренд: Camon Производ: Halta maska za trening
Најефективен начин да го обучите вашето куче да не го влече поводникот при прошетките.Достапна во неколку големини: M - Дијаметар на маската: 12-32 cm, Дијаметар на вратот: 26-38 cmL- Дијаметар на маската: 16-36 cm, Дијаметар на вратот: 32-40 cmXL - Дијаметар на маската: 18-44 cm, Дијаметар на ..
380,00 Ден
Бренд: Croci SPA Производ: Kozena maska za kuce kafeava boja
Маска направена од мека, квалитетна кожа со метални детали кои и даваат елегантен, но истовремено модерен изглед. Кафеава боја.Достапна во две големини: M= A: 8cm, B: 23cm, C:8cm, D: 47-57cmS = A: 10cm, B:29cm, C:10cm, D: 54-67cm..
1.200,00 Ден
Бренд: Croci SPA Производ: Kozna maska crna
Висококвалитетна маска од мека кожа со голема издржливост. Металните делови во сребрена боја и црната боја на и даваат класичен, елегантен и модерен изглед.Димензии:M= A=10 cm, B=32 cm, C=14 cm, D=54-65 cmL= A=13 cm, B=35 cm, C=16 cm, D=66-81 cm..
2.420,00 Ден
Бренд: Croci SPA Производ: Maska BOXER crna
Маска која гарантира максимална заштита без да влјаее врз главните физиолошки функции на кучето: дозволува да се дише и од носот и преку устата благодарејќи на специјалната форма која дозволува вилицата да може да биде отворена. Овозможува кучето да може да се движи, трча и да пие без проблем, ..
780,00 Ден
Бренд: Croci SPA Производ: Maska za kuce Lupo Crna
Лесна маска која гарантира максимална заштита без да влјаее врз главните физиолошки функции на кучето: дозволува да се дише и од носот и преку устата благодарејќи на специјалната форма која дозволува вилицата да може да биде отворена. Овозможува кучето да може да се движи, трча и да пие без про..
320,00 Ден
Бренд: Croci SPA Производ: Plastichna maska za kuche povekje golemini
Маска која гарантира максимална заштита без да се загрозат главните физиолошки функции на кучето; посебната форма овозможува лесно отворање на устата без да го отежнува дишењето од носот и од устата...
390,00 Ден
Бренд: Croci SPA Производ: Platnena maska za trening
Платнена маска за тренинг на Вашето куче, кога одите на ветеринар или кога треба краткотрајно да го ограничите лаењето...
240,00 Ден
Бренд: Croci SPA Производ: Maska platnena sintetichka za trening na kuche
Маска за тренинг на Вашето куче. Со едноставно  и леснo потегнување на поводникот маската се затегнува околу вилицата, принудувајќи го кучето да оди во чекор, за да го оттргне неговото внимание или да ја насочи главата во посакуваниот правец. На овој начин кучето ќе научи да биде послушно.До..
320,00 Ден
Прикажани 1 до 10 од 10 (1 страни)