Menu
Your Cart

Добиј 5% попуст за првата нарачка! Внеси го купонот: zoomaxi5 

Лежалка за миленици достапна во неколку големини.Лежалките се изработуваат по нарачка, така што на Вашата адреса ќе пристигнат после 2-5 дена од порач..
2.250,00 Ден
Лежалка за миленици достапна во неколку големини.Лежалките се изработуваат по нарачка, така што на Вашата адреса ќе пристигнат после 2-5 дена од порач..
2.100,00 Ден
Бренд: Trixie
Trixie walker care удобни заштитни чизми изработени од мек материјал со винил на ѓонот. Особено добро се вклопуваат поради дополнителната манжетна, об..
330,00 Ден
Лежалка за миленици достапна во неколку големини.Лежалките се изработуваат по нарачка, така што на Вашата адреса ќе пристигнат после 2-5 дена од порач..
2.100,00 Ден
Лежалка за миленици достапна во неколку големини.Лежалките се изработуваат по нарачка, така што на Вашата адреса ќе пристигнат после 2-5 дена од порач..
3.900,00 Ден
Бренд: Pet Interest
Храна идеална за кучиња со гастроинтестинални проблеми , хроничен колитис или чувствителен дигестивен систем.Содржи 67% свежо пилешко месо, 29% супа о..
150,00 Ден
Бренд: Royal Canin
Поддршка на имунолошкиот системСо комплекс на антиоксиданти, вклучително и витамин Е, помага во поддршката на природната одбрана на кученцето.Здравo в..
130,00 Ден
Бренд: Pedigree
Вкусната храна треба да биде избалансирана и здрава. Педигре ® Сочно исечено е вистинско задоволство со сосот. Урамнотежениот однос на месото и високо..
85,00 Ден
Бренд: Monge
Комплетна храна за кучиња специјално развиена за да го воодушеви Вашиот четириножен пријател.Рецепт направен со печен лосос.Формулирано без житни култ..
44,00 Ден
Бренд: Farmina
Комплетно избалансирана храна за возрасни кучиња.Комплетна храна формулирана за активни возрасни кучиња со нормална физичка активност. Неговите и..
72,03 Ден 100,00 Ден
Бренд: Farmina
Fun Dog Energy е комплетна храна за кучиња со високи нивоа на физичка активност. Неговите извонредни квалитетни состојки ја прават оваа храна многу ..
100,85 Ден 140,00 Ден
Бренд: Purina Pro Plan
Комплетна сува храна со туна и лосос, формулирана специјално за кастрирани или стерилизирани мачки. Кастрирањето го менува метаболизмот на мачката, па..
450,00 Ден
Бренд: Purina Pro Plan
Комплетна храна за стерилизирани или кастрирани возрасни мачки 1+ за одржување на здрава телесна тежина.Ги обезбедува сите хранливи материи што и се п..
55,00 Ден
Бренд: Purina Pro Plan
Комплетна и избалансирана влажна храна за мачиња со одличен вкус.Содржи есенцијални хранливи материи потребни за здрав раст и ДХА за да помогне во под..
55,00 Ден
Бренд: Purina Pro Plan
Комплетна и избалансирана влажна храна за возрасни мачки (1+) со чувствително варење или кожа.Содржи хранливи материи специјално избрани за да ја олес..
55,00 Ден
Практично шише за вода од 500мл во кое можете да носите вода за Вашето куче кога сте на долга прошетка, патување или на отворено. Вашиот миленик може ..
180,00 Ден
БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА ПОРАЧКИ НАД 1500 ДЕН
Бренд: Purina Pro Plan
Комплетна и избалансирана влажна храна за возрасни мачки (1+) со чувствително варење или кожа.Содржи хранливи материи специјално избрани за да ја олес..
55,00 Ден
Бренд: Purina Pro Plan
Комплетна и избалансирана влажна храна за мачиња со одличен вкус.Содржи есенцијални хранливи материи потребни за здрав раст и ДХА за да помогне во под..
55,00 Ден
Бренд: Purina Pro Plan
Комплетна храна за стерилизирани или кастрирани возрасни мачки 1+ за одржување на здрава телесна тежина.Ги обезбедува сите хранливи материи што и се п..
55,00 Ден
Бренд: Purina Pro Plan
PURINA PRO PLAN Adult Chicken со пилешко и OPTIRENAL е уникатна формула богата со пилешко месо, што помага во одржувањето на здрави бубрези на вашат..
180,00 Ден
Бренд: Purina Pro Plan
Комплетна храна специјално изработена за постари мачки – на возраст од седум години и постари. Оваа храна ги комбинира сите основни хранливи материи..
200,00 Ден
Бренд: CIBAU
Комплетно, избалансирана храна за возрасни кучиња наменета за големи раси со нормални физички активности...
240,00 Ден
Бренд: CIBAU
Комплетно избалансирана храна за возрасни кучиња...
240,00 Ден
Бренд: CIBAU
Комплетно избалансирана храна за кученца од големи и гигантски раси..
260,00 Ден
Бренд: CIBAU
Комплетно избалансирана храна за кученца од средна раса..
260,00 Ден
Бренд: CIBAU
Комплетна, избалансирана храна за возрасни кучиња од средна и голема раса. Помага во решавање на алергиски и воспалителни проблеми...
260,00 Ден
Бренд: Purina Friskies
100% комплетна и балансирана храна од пилешко месо во желе, специјално формулирана за мали мачиња до 1 година возраст.На вашето маче му е потре..
28,00 Ден
Бренд: Purina Friskies
Сочни залаци направени од говедско, во вкусно желе на кои мачките не можат да одолеат...
28,00 Ден
Бренд: Purina Friskies
Сочни залаци направени од лосос, во вкусно желе на кои мачките не можат да одолеат...
28,00 Ден
Бренд: Purina Friskies
Сочни залаци направени од пилешко месо, во вкусно желе на кои мачките не можат да одолеат...
28,00 Ден
Бренд: Purina Friskies
Влажна храна за млади кутриња со пилешко и моркови. Пакување од 100гр...
30,00 Ден
Бренд: Whiskas
Нутриционистички комплетна и избалансирана храна која ќе ви помогне да обезбедите најдобра можна грижа за вашата мачка. Направена според формулата на ..
29,00 Ден
Бренд: Whiskas
Нутриционистички комплетна и избалансирана храна со вкус на говедско, која ќе ви помогне да обезбедите најдобра можна грижа за вашата мачка. Направ..
29,00 Ден
Бренд: Whiskas
Нутриционистички комплетна и избалансирана храна која ќе ви помогне да обезбедите најдобра можна грижа за вашата мачка. Направена според формулата н..
29,00 Ден
Бренд: Whiskas
Нутриционистички комплетна и избалансирана храна, со сочно месо и рибини парчиња, која ќе ви помогне да обезбедите најдобра можна грижа за вашата мачк..
29,00 Ден
Бренд: Whiskas
Нутриционистички комплетна и избалансирана храна, со сочно месо и рибини парчиња, која ќе ви помогне да обезбедите најдобра можна грижа за вашата м..
29,00 Ден
Бренд: Farmina
Комплетно избалансирана храна за возрасни кучиња.Комплетна храна формулирана за активни возрасни кучиња со нормална физичка активност. Неговите и..
72,03 Ден 100,00 Ден
Бренд: Farmina
Fun Dog Energy е комплетна храна за кучиња со високи нивоа на физичка активност. Неговите извонредни квалитетни состојки ја прават оваа храна многу ..
100,85 Ден 140,00 Ден
Бренд: Royal Canin
Висока сварливостПридонесува за здраво варење и правилна рамнотежа на цревната флора.Прилагодена енергетска вредностПомага во одржување на идеална теж..
90,00 Ден
Бренд: Royal Canin
Поддршка на имунолошкиот системСо комплекс на антиоксиданти, вклучително и витамин Е, помага во поддршката на природната одбрана на кученцето.Здравo в..
100,00 Ден
Бренд: Royal Canin
Висока сварливостПомага при поддршка на оптимална сварливост.Поддршка на коските и зглобовитеПомага да ги подржи натоварените коски и зглобовите на го..
120,00 Ден
Бренд: Royal Canin
Поддршка на имунолошкиот системСо комплекс на антиоксиданти, вклучително и витамин Е, помага во поддршката на природната одбрана на кученцето.Здравo в..
120,00 Ден
Бренд: Royal Canin
Висока сварливостПридонесува за здраво варење и правилна рамнотежа на цревната флора.Природен имунитетПридонесува за зајакнување на природната одбрана..
120,00 Ден

Овозможете му на вашето сакано милениче да се чувствува удобно и сакано, да води здрав и среќен живот, кај нас ќе најдете сеопфатен спектар на производи за Вашите домашни миленици, храна, живеалишта, креветчиња,облека и квалитетни додатоци за вашиот миленик. Искористете го нашето 20-годишно искуство во областа на снабдувањето на сите неопходни работи за  миленичиња и откријте го нашиот широк спектар на производи (над 5.000 артикли и над 100 производители). Без разлика дали имате куче, маче, птици, глодари или ви се потребни додатоци за вашиот аквариум во нашата онлајн продавница, ќе најдете сè што ги прави срцата на вашите животни да чукаат побрзо. Изберете од висококвалитетниот асортиман за миленичиња и додатоци за нив, како и здрава храна специјално прилагодена на потребите на вашето милениче. Тука секогаш ќе го пронајдете вистинскиот производи за вашето милрниче! Искористете ги и услугите кои ги нуди ZooMaxi и нарачајте ги посакуваните производи лесно и удобно од дома. За нарачка од 1500 ден без трошоци за испорака. Изберете соодветен начин на плаќање за Вас од повеќето понудени различни начини на плаќање. И, ако некогаш сте незадоволни или имате прашања, нашиот тим ќе биде задоволна да ви помогне, затоа слободно контактирајте не. Среќни сме да помогнеме во грижата за ваште миленичиња и ги очекуваме вашите предлози, преку кои можеме понатаму да го подобриме квалитетот на нашата услуга за Вас и Вашето домашно милениче.

Асортиман на производи за кучиња и храна.

Во нашата онлајн продавница за снабдување за кучиња, нема неисполнети желби за вашето куче: со гордост го презентираме нашиот огромен спектар на храна и додатоци за кучиња. Производи од над 100 производители на додатоци за кучиња чекаат да бидат откриени од вас и вашето куче. Направете го животот пријатен за вашето куче, на пример, со меко креветче за кучиња. Обезбедете го вашето куче за патување и одмор со транспортер со висок квалитет., одберете ја  вистинската играчка. Без разлика какви активности практикувате со миленикот ние го имаме вистинскотот решение со соодветен градник/ремен и сл. за едноставни дневни прошетки или професионално тренирање на кучиња.

Дозволете си да бидете изненадени од нашиот широк спектар на додатоци за мачки и широк спектар на храна и грицки. Производи за мачки од водечки производители како што се Trixie, Royal Canin, Purina и многу други чекаат да бидат откриени од вас и вашата мачка. Имаме храна за мачки од над 50 врвни брендови. Исто така, прелистајте ја нашата огромна палета гребалки во сите големини и различни бои.

Покрај храната за домашни миленици, кучиња и мачки, откријте ги другите наши понуди за храна за птици и мали животни од секаков вид.На пример, задоволете го вашето глодарче со храна за глодари од избрани брендови како што се Wellness & Padovan. Можете исто така да гo пронајдете вистинскиот кафез и играчки за вашето мало животно во нашиот online pet shop. Ништо не треба да недостасува за вашата птица: проверете го одделот за птици, каде ќе најдете храна, играчки и вистинскиот кафез за вашата птица. Во ZooMaxi ви е загарантирано да ги најдете вистинските додатоците за домашни миленици што ви се потребни. Постојано ја проширувавме нашата палета на производи и го нудиме нашето долгогодишно искуство за секаква помош со Вашите миленици.

Во нашата продавница за аквариуми, акваристите ќе најдат сè што им е потребно за сопствените подводни светови. Без разлика дали сте почетник или искусен аква професионалец, во ZooMaxi ви е загарантирано да го пронајдете вистинскиот аквариум во нашиот широк опсег за аквариуми. Без оглед на тоа дали станува збор за комплетен аквариум, вклучувајќи и аквариумска постава, софистицирани аквариуми на слатководни или солена вода, се можете да пронајдете овде. Нашиот широк спектар на технологија за аквариум исто така ви нуди сè што ви треба за фасцинантен подводен пејзаж. Бидејќи убав аквариум исто така бара соодветна технологија и знаеме дека вашите барања се високи, ќе најдете пумпи во одделот за аквариуми ZooMaxi што се направени за вашиот аквариум. Со најновите внатрешен филтер или надворешниот филтер, ја одржувате водата од аквариум чиста. Можете лесно да ги соберете вистинската декорација и голем избор за подлогата. Штом вашиот аквариум е поставен и полн со живот, ние исто така ви нудиме вистинска храна за риби од врвни производители, како што е Tropical.